Peeling chemiczny (kwasy, eksfoliacja kwasami) - Salony Angel ...

Peeling chemiczny (kwasy, eksfoliacja kwasami)

Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry, a także właściwe zabiegi kosmetyczne potrafią zupełnie odmienić jej stan. Regularne poddawanie się nim to gwarancja gładkiej, pełnej blasku cery, która jest dodatkowo dostatecznie nawilżona oraz wolna od zanieczyszczeń. Rynek kosmetyczny może Ci zaoferować całą gamę zabiegów, które mają za zadanie polepszyć stan Twojej cery. Do zdecydowanie najpopularniejszych technik zaliczyć można peeling chemiczny. Ta metoda walki z defektami skóry przynosi wspaniałe rezultaty i może być rozwiązaniem na praktycznie każdy jej problem.

Czy kwasy są bezpieczne dla skóry?

Zazwyczaj kwasy kojarzą nam się z czymś żrącym. W przypadku kwasów używanych w kosmetyce sytuacja wygląda nieco inaczej. Oczywiście nieumiejętne ich stosowanie może zakończyć się poparzeniem, dlatego na zabiegi takie jak eksfoliacja kwasami właśnie warto udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Tam specjalista dobierze właściwe stężenie, które w bezpieczny sposób poprawi stan Twojej cery. Warto wiedzieć, że typ peelingu chemicznego jest także dobierany do typu skóry klienta, dzięki czemu substancje aktywne mogą uderzyć w sam środek danego problemu.

Eksfoliacja kwasami – dla kogo?

Jedną z ważniejszych czynności kosmetycznych, którą należy przeprowadzać systematycznie, jest eksfoliacja naskórka. Po właściwym oczyszczaniu to właśnie złuszczanie go jest bardzo istotne w drodze do pięknej cery. Eksfoliacja kwasami jest zabiegiem uniwersalnym – osoby o każdym typie cery mogą się więc na niego zdecydować.

Peeling chemiczny – zasada działania oraz efekty

Zasada działania peelingu chemicznego jest bardzo prosta. Substancje aktywne wykorzystywane podczas zabiegu złuszczania działają powierzchniowo na naskórek, usuwając jego martwe fragmenty. Substancje te wnikają jednak także w głębsze partie skóry – tam w zależności od zawartych składników mogą pobudzać produkcję kolagenu czy innych naturalnych procesów odnowy. Efektem peelingu chemicznego może być między innymi likwidacja przebarwień, blizn oraz rozstępów czy zmniejszenie się niedoskonałości, czy zmian trądzikowych. Profesjonalne zabiegi eksfoliacyjne mają więc bardzo szerokie spektrum działania.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.