Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa Dermapen – co wybrać? - Salony Angel ...
Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa Dermapen – co wybrać?

Zdrowa i promienna cera to morzenie wielu osób. W dzisiejszym świecie, w którym każdy z nas jest bardzo zabiegany, pielęgnacja skóry nie jest naszym priorytetem. Ale żeby cieszyć się jej pięknem, należy się do tego przyłożyć. Na szczęście nowoczesny rynek kosmetyczny oferuje nam wiele różnorodnych metod sprzyjających poprawie wyglądu skóry. Dwa z tych najpopularniejszych w ostatnim czasie, zdobywają uznanie na całym świecie. Mowa oczywiście o Dermapenie oraz mezoterapii. Oba z tych zabiegów zapewniają rewitalizację skóry, różnią się jednak techniką wykonywania oraz efektami. W tym wpisie dowiesz się, co odróżnia te dwa zabiegi, jakie mają zalety oraz jakich efektów możesz po nich oczekiwać. We wpisie zawarliśmy także informację o ewentualnych skutkach ubocznych oraz przeciwskazaniach.

 

Mezoterapia igłowa twarzy – co to takiego?

Jeden z popularniejszych w ostatnich czasach zabiegów to oczywiście mezoterapia igłowa twarzy, która jest nieinwazyjną techniką pielęgnacji. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu specjalnych substancji odżywczych i rewitalizujących w skórę za pomocą cienkich igieł. Substancje te to między innymi kwas hialuronowy, witaminy, minerały oraz aminokwasy, których zadaniem jest pomagać w poprawie elastyczności skóry. Ich działanie nastawione jest również na wygładzanie zmarszczek oraz nadawanie cerze zdrowego blasku. Co ważne, mezoterapia igłowa może być stosowana na różne obszary ciała — najczęściej jest jednak wykorzystywana do poprawy wyglądu okolic oczu, całej twarzy czy dekoltu bądź nawet dłoni.

 

Mezoterapia igłowa — efekty

Na jakie efekty możesz liczyć po jednym zabiegu mezoterapii igłowej? Te z pewnością będą lepsze po wykonaniu serii tego zabiegu, natomiast już po jednej wizycie w gabinecie kosmetycznym możesz spodziewać się między innymi zauważalnej poprawy elastyczności skóry. Zabieg stymuluje bowiem produkcję kolagenu i elastyny. Kolejny aspekt to nawilżenie — efektem mezoterapii igłowej jest znakomity poziom nawilżenia cery, przekładający się na jej zdrowy blask. Po wykonaniu z kolei serii kilku zabiegów możesz zauważyć redukcję zmarszczek oraz przebarwień. Substancje wstrzykiwane podczas mezoterapii mogą poprawić jędrność skóry oraz wygładzić drobne zmarszczki i usunąć plamy pigmentacyjne.

 

Skutki uboczne i przeciwwskazania mezoterapii igłowej

Opisywany zabieg jest stosunkowo bezpieczny, ale jak każda procedura wykorzystująca igły, może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi oraz przeciwwskazaniami. Skutki uboczne tego zabiegu to więc między innymi rumień, obrzęk czy siniaki i pieczenie w miejscach wstrzyknięcia substancji. Objawy te jednak ustępują po kilku dniach. Przeciwwskazaniami mezoterapii igłowej to z kolei: ciąża, karmienie piersią, infekcje skórne czy choroby immunologiczne bądź uczulenia na stosowane podczas zabiegu substancje.

 

Technologia mikrona kłuć, czyli Dermapen

Drugim ze wspomnianych wcześniej zabiegów jest technika mikronakłuć, którą wykonuje się z pomocą nowoczesnego urządzenia, jakim jest Dermapen. Urządzenie to jest wyposażone w wiele mikroskopijnych igieł, które przenikają w głąb skóry, stymulując ją na przykład do produkcji kolagenu i elastyn. Ta innowacyjne metoda może pomagać w redukcji zmarszczek, blizn, przebarwień oraz innych nierówności skóry. Technologia mikronakłuć z użyciem Dermapen także może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, ramiona oraz brzuch i uda czy inne obszary ciała. Co ważne, podobnie jak mezoterapia igłowa twarzy, Dermapen to zabieg stosunkowo bezpieczny i nieinwazyjny – jego skutki uboczne są więc związane z nakłuciami i dotyczą zaczerwienienia skóry, obrzęku czy siniaków znikających po kilku dniach.

 

Co wybrać — mezoterapia igłowa czy Dermapen?

Wybór między tymi zabiegami należy do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Kwestie, które należy wziąć pod uwagę to między innymi cel zabiegu — jeśli Twoim głównym celem jest poprawa ogólnego stanu skóry, wyrównanie jej kolorytu czy zapewnienie jej zdrowego blasku, mezoterapia igłowa może być dla Ciebie świetnym wyborem. Z kolei, jeśli planujesz usunąć konkretne problemy skórne, takie jak zmarszczki, blizny czy przebarwienia, precyzyjniejsze urządzenie, jakim jest Dermapen, będzie lepszym wyborem.

Warto wiedzieć, że oba te zabiegi mogą przynieść imponujące efekty. Wybór tego jednego powinien być ściśle związany z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Umów się na zabieg!

Zadzwoń i zarezerwuj wizytę

Lub przejdź do panelu rezerwacji BOOKSY

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.