Jak dbać o skórę latem – kosmetolog doradza - Salony Angel ...
Pielęgnacja skóry latem

Jak dbać o skórę latem – kosmetolog doradza

Lato to pora roku, kiedy promienie słoneczne, ciepły wiatr oraz błękitne niebo sprawiają, że nasze samopoczucie jest wspaniałe i czujemy się lekko i swobodnie. Warto jednak jest się zastanowić, czy nasza skóra czuje się tak samo? Niestety, tutaj odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna — gorące temperatury, silne promienie UV czy wysoka wilgotność powietrza to czynniki sprawiające, że nasza skóra może stać się sucha, podrażniona oraz bardziej wrażliwa. To właśnie latem warto więc zatroszczyć się o nią nieco bardziej, na przykład zapewniając jej właściwą pielęgnację. W tym artykule postaramy się doradzić Ci, jak dbać o skórę latem, aby ona mogła być zdrowa i piękna przez cały sezon.

To powinien być Twój priorytet

Pielęgnacja cery latem różni się oczywiście od tej na przykład zimą. Podstawą zawsze jednak powinno jej odpowiednie zabezpieczenie przed promieniami UV. Kremy z filtrem 50 oraz wzwyż musisz bowiem stosować przez cały rok, ponieważ Twoja skóra jest narażona na negatywne działanie słońca bez względu na pogodę. Latem, gdy spędzamy znacznie więcej czasu na pełnym słońcu, na przykład nad basenem czy na plaży jest to jeszcze bardziej istotne. Krem z wysokim filtrem (50 minimum!) aplikowany regularnie to więc podstawa w czasie letnich przygód. Warto zaopatrzyć się także w kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne — te elementy dodatkowo ochronią Twoją skórę oraz oczy.

Piękna, czyli nawilżona

Wysokie temperatury, wiatr oraz działanie słońca to czynniki, które mogą prowadzić do nadmiernego odparowywania wilgoci z naszej skóry, to z kolei skutkuje jej wysuszeniem. Latem bardzo istotne jest więc także regularne nawilżanie jej. Staraj się wybierać jednak lekkie, nietłuste produkty nawilżające, które będą łatwo wchłaniać się w skórę. Pamiętaj, że właściwe nawadnianie organizmu także ma ogromny wpływ na Twoją cerę — staraj się więc pić dużo wody podczas wysokich temperatur.

Czystość i świeżość

Latem nasza skóra znacznie bardziej narażona jest także na zanieczyszczenia – powietrzem, potem czy kurzem. Tonizacja twarzy oraz jej częste oczyszczanie podczas upałów jest więc bardzo ważne. Wybieraj w tym celu jednak delikatne, łagodzące produkty myjące, które nie będą wpływać na wysuszanie Twojej skóry, ale będą doskonale usuwać wszelkie zanieczyszczenia. Postaraj się zastosować przedstawione przez nas porady, a Twoja skóra z pewnością Ci za to podziękuje podczas letnich chwil!

Z nawilżeniem skóry w gabinecie pomogą Ci przygotowane przez Nas zabiegi nawilżające.

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.